Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


DAŽĀDAS ORHIDEJAS,
kas pie mums dzīvo, bet vēl nav ziedējušas

Kaut kā nemanot pie mums ieviesušies dažādu orhideju mazuļi un "dalījumi", kas pagaidām adaptējas un sāk augt, bet vēl nav ziedējuši. Pārsvarā tās ir dabā augošās jeb savvaļas orhidejas, taču ir arī izņēmumi. Uzziedējušās orhidejas tiek no šīs sadaļas pārceltas - viņas iegūst pašas savu "lapiņu".

2015. gada vasaras sākumā no divām vācu orhideju audzētavām - Orchids&More un Schwerter orchideenzucht - pa pastu saņēmām vairākus bulbofīlus: sumatranum, frostii, fascinator, lepidum (tas gan jau pārvācās uz ziedošo augu sadaļu), kā arī Meiracyllium trinasutum, Phalaenopsis tetraspis #C1, Phalaenopsis lobbii, Soterosanthus shepheardii.

No 2015. gada aprīļa izstādes Botāniskajā dārzā:
Cleisostoma Crochetii un Podangis dactyloceras no Orchidejos.lt.

2014. gada marta jaunieguvumi no Francijas - no izstādēm Vosellā (Vaucelles) un Burlareinā (Bourg-la-Reine) atvestās, kā arī drauga Žana Fransuā dāvinātās un vēl neziedējušās orhidejas:

Phalaenopsis bastianii, Phalaenopsis javanica, Phalaenopsis philippinensis, Paphiopedilum stonei, Aerangis distincta X modesta, Dendrobium intricatum, Bulbophyllum ambrosia, nezināma celogīne un tikpat nezināma dendrobija.

2013. gada martā-aprīlī no Francijas, izstādēm Vosellā (Vaucelles) un Dransī (Drancy) atvestās un vēl neziedējušās orhidejas:

Rodriguezia pardina, Oncidium coloratum, Baptistonia echinata x Oncidium cheirophorum, Phalaenopsis lueddemanniana un Baptistonia cornigera. Tepat Dabas muzeja Orhideju izstādē no Orchidejos.lt iegādāts Aerangis stylosa.

2012. gada jaunieguvumi, kas līdz šim nav ziedējuši:

Cattleya aclandiae no Orchidarium Schronen Vācijā, kā arī Dendrobium kingianum alba un Dendrobium loddigesii gabaliņi apsakņošanai, par ko paldies draugam - Franču orhidejmīlim Žanam Fransuā. Vēl arī Phalaenopsis lueddemanniana, Phalaenopsis pantherina, Paphiopedilum bellatulum, Paphiopedilum niveum.

No Žakijas orhideju audzētavas (Orchid Jacky) Antverpenes tuvumā Beļģijā 2011. gada rudenī Estere atveda pāris orhidejas, kas vēl nav pie mums ziedējušas: Encyclia vespa un Brassia Arania Verde (Brassia Rex x Brassia gireoudiana).

Diemžēl bijām nedaudz apslinkuši un neesam šeit salikuši vairākus iepriekšējo gadu jaunieguvumus (Phalaenopsis pulchra, Nanodes porpax, Neostylis `Starry Night` un vēl šis tas...)

Lycaste aromatica no La Cour des orchidées, 2010. gada marts, savvaļniece. Šo pat par salātu nevar nosaukt, jo lielu daļu laika tā dzīvojas bez lapām... Nost nemirst, taču arī ziedēt, spriežot pēc visa, negrasās...


Uzklikšķini uz bildēm un palielini!


Tālāk >

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Problēmas

Orhidārijs

Hidrokultūra

Blogs "Dienā"