Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


JAPĀNAS SEDIREJA
Sedirea japonica, tagad - Phalaenopsis japonica, japāņu valodā nago-ran

Lai apskatītu fotogrāfijas PC: neklikšķinot novietojiet virs tām kursoru; Android: pieskarieties ar pirkstu bildei.







Neliela, smaržīga - šai orhidejai ir viss, lai mums patiktu :) Aromāts ir viegls, citronam vai citronmelisai radniecīgs, ļoti patīkams.

Pēc klasifikācijas precizēšanas šī orhideja, kas 1863. gadā nosaukta par Aerides japonica, bet 1974. gadā pieskaitīta sedireju ģintij, nu orhideju ģenētisko analīžu rezultātā "pārceļojusi" pie falenopšiem un oficiāli saucama par Phalaenopsis japonica. Taču Sedirea japonica joprojām skaitās pieļaujams nosaukuma sinonīms. Un tā arī mēs turpinām šo orhideju dēvēt, jo tieši ar šo nosaukumu viņu vislabāk atpazīst citi orhidejmīļi.

Šis ir viens no mūsu 2014. gada marta ieguvumiem no Vosellas izstādes Francijā. Turp atceļojis no Vācijas, no orhideju audzētavas Orchideen Lucke jau pumpuros. Senākajās bildītēs redzamajā ziedēšanā tātad mūsu nopelnu nav.

Turpmākos gandrīz divus gadus šai sedirejai fatāli neveicās - uzbruka gan sēne, gan bruņutis. Pie citiem augiem mēs ar abām šīm sērgām tikām galā samērā labi, taču sedireja, kaut neizskatījās novārgusi, tomēr izrādījās pret tām īpaši uzņēmīga. 2015. gadā viņa pat nemēģināja ziedēt, toties uzražoja divus sānu dzinumus, ko iztulkojām kā saucienu pēc palīdzības.

Neskatoties uz visām ķibelēm, augs krāšņi uzziedēja 2016. gada februāra beigās. Neilgi pirms tam bijām sākuši pievērst šai mazulei vairāk uzmanības un veikt "tehnisko apkopi" biežāk un uzmanīgāk. Tā tad arī centīsimies turpināt, jo lapu stāvoklis, maigi izsakoties, nekāds labais nav - skaidri redzamas pēdas no pārciestajiem skrūfuļiem...

Vairākus gadus sīkaļa neziedēja, līdz atkal pacentās 2021. gada janvārī.




Tālāk >

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Problēmas

Kaitēkļi, kaites

Hidrokultūra

Blogs "Dienā"