Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


AMESIELLA MONTICOLA

Lai apskatītu fotogrāfijas PC: neklikšķinot novietojiet virs tām kursoru; Android: pieskarieties ar pirkstu bildei.

Apburoša miniatūra orhideja, kuras ziedi ir pat lielāki par pašu augu! Mūsējās zieds vertikāli ir gandrīz 13 cm ar visu asti un nedaudz pāri par 4 cm bez tās, bet platumā 5,5 cm. Šīs salīdzinoši nesen atklātās amesiellas dzimtene ir Filipīnu lietus meži. Mums par lielu prieku viņa nav īpaši cimperlīga temperatūras ziņā - pacieš arī vēsāku un neatsakās ziedēt ziemā, kad par puķītēm īpašs prieks :)

Savējo iegādājāmies no Vācijas Orhideju audzētavas Schwerter Orchideenzucht 2015. gada jūlijā. Oktobra sākumā pamanījām, ka sākuši veidoties divi ziedkātiņi. Jāpiezīmē, ka šī puķe nav no steidzīgajām - pumpuri veidojās trīs ar pusi mēnešus!!! Līdz ar to mums pietika laika, lai vienu no pumpuriem orhidārija tīrīšanas laikā nolauztu :( Uzziedēja 2016. gada janvārī. Fantastika - gan zieda lielums, gan forma! Un bonusā arī maiga, ļoti patīkama saldi svaiga smarža :)))))

Tieši pēc gada - 2017. gada janvāra beigās - atkal ziediņš. Izskatās, ka šai skaistulei iekšējais kalendārs ir iestatīts uz šo laiku. Ziedēšana salīdzinoši ilga - ap 3 nedēļām. :)Tālāk >

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Problēmas

Orhidārijs

Hidrokultūra

Blogs "Dienā"