Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


ASCOCENTRUM GARAYI
(Ascocentrum aurantiacum subsp. philippinense???)

Lai apskatītu fotogrāfijas PC: neklikšķinot novietojiet virs tām kursoru; Android: pieskarieties ar pirkstu bildei.


Viens no vandas radiniekiem - mazs, mīlīgs askocentrs. Kaut kā mums pēdējā laikā tie vandveidīgie iepatīkas aizvien vairāk :)

Patiesībā joprojām šaubāmies par šīs orhidejas identitāti. Pirkām to kā Ascocentrum miniatum, un ar šo pseidonīmu sīkaļa pie mums mitinājās gandrīz divarpus gadus. Taču pēc uzziedēšanas saskatījām tajā drīzāk Ascocentrum garayi un Ascocentrum aurantiacum subsp. philippinense pazīmes.

Lai kā tur būtu, mums šī mazā orhideja patīk! Esam pat apmierināti ar pārpratumu, jo, pateicoties tam, esam tikuši pie puķes ar tik saulainu krāsu :) Tādu mūsu kolekcijā nemaz nav tik daudz...

Īpaši skaisti ziediņi izskatās, aplūkoti pret gaismu - caurspīdīgi, mirdzoši, saskatāmas šūniņas... Arī lapas ir gana dekoratīvas - tumši zaļas un spīdīgas.

Iegādāts 2014. gada martā Vosellas izstādē Francijā, šis askocentrs pirmo reizi uzziedēja 2016. gada augusta sākumā. Patīkami, ka ziedkāts veidojās samērā ātri un mums nebija ilgi jāmokās neziņā :) Ziedu krāsa pakāpeniski mainījās no izteikti dzeltenas (pirmās bildes) līdz izteikti gaiši oranžai pēc dažām dienām.

Mitinās saulainais brīnums mūsu siltajā orhidārijā, gaišā vietiņā tuvu lampām.Tālāk >

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Problēmas

Orhidārijs

Hidrokultūra

Blogs "Dienā"