Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


ORHIDEJU AUDZĒTAVAS EIROPĀ

Kad gadās būt kādā no ārvalstīm, cenšamies nelaist garām izdevību paviesoties arī ceļojumu galamērķiem tuvākajās orhideju audzētavās. Tie maršruti gan mums tādi vienveidīgi: Francija, Beļģija, Luksemburga un tas Vācijas gals, kas vistuvākais trīs iepriekšminēto valstu robežām. Galvenokārt par turienes publiski apmeklējamajām orhideju audzētavām tad arī centīsimies pastāstīt šajā sadaļā. Privātpersonu kolekcijas, kuras tiek izrādītas tikai paziņām, kā arī veikali, kaut interesanti, tomēr šoreiz lai paliek aiz borta. Toties priecājamies iekļaut vienīgo mums zināmo orhideju privātkolekciju Latvijā, kura, iepriekš vienojoties ar saimniekiem, ir pieejama plašai publikai.

Par dažiem Eiropas orhideju audzētājiem Estere jau ir rakstījusi savā blogā Diena.lv. Tāpēc šeit izmantosim tos pašus tekstiņus, tikai ar bagātīgāku vizuālo materiālu :)

Šī sadaļa ir tapšanas stadijā, pagaidām apraksts sakārtots tikai par Akerni, A.M.Orchidées un Marsela Lekufla orhideju audzētavu, par dažām citām audzētavām esam ielikuši vienkārši saiti uz to mājas lapām vai uz Esteres blogu diena.lv, taču pamazām liksim iekšā arī citus aprakstiņus.

Orchidées Marcel Lecoufle, Boissy Saint Léger, Francijā, netālu no Parīzes. Francijas orhideju audzētāju dzīvās leģendas Marsela Lekufla dzimtas siltumnīcas. Nacionālā Madagaskaras orhideju kolekcija un citas orhidejas - savvaļas formas, hibrīdi. Diemžēl - nu jau jāsaka - bija... Sīkāk - "piesaitētajā" rakstiņā.

Akerne Orchids, Schoten (Brasschaat), Beļģijā, netālu no Antverpenes. Īsti orhimaniaki Diāne un Dirks - aizrautīgi, atvērti, pretimnākoši, specializējušies savvaļas orhidejās. Lielisks sortiments pārdošanai un fantastiska pašu kolekcija privātajās siltumnīcās! Īsta paradīze masdevalliju un drakulu mīļotājiem. Bez tam, tieši viņi radījuši slaveno ar lietus un osmozētu ūdeni lietojamo mēslojumu Rain Mix, ko izmantojam arī mēs :)
Egons, Ilze un Sandra Tones, Dobeles novads, Latvija. Egons ir latviešu orhidejmīļu patriarhs ar 30 gadu stāžu. Bez lieliskas orhideju kolekcijas šajā saimniecībā iespējams aplūkot un, ja saimnieki ļauj, arī paturēt rokā dažādus eksotiskus dzīvnieciņus - iguānas, hameleonus..., kā arī padraudzēties ar ponijiem, īsāk sakot - interesanti gan lieliem, gan maziem. www.orhidejas.lv
A.M.Orchidées jeb Graziano orhideju audzētava, Grisy-Suisnes, Francijā, netālu no Parīzes. Šīs siltumnīcas plašāk pazīstamas pēc to saimnieka Graziano vārda. Pārsvarā savvaļas orhidejas un retāki hibrīdi, taču neliela teritorija atvēlēta arī palodzes hibrīdiem.

La Cour des Orchidées jeb Orhideju Sēta, Gometz le Chatel, Francijā, netālu no Parīzes. Salīdzinoši neliela, taču interesanta kolekcija, daudz miniatūro formu, labi padomi piedevām. Saimnieks Nikolā - orhidejmāns ar stāžu, periodiski dodas ekspedīcijās uz eksotiskām zemēm orhidejas lūkoties.

Saite uz Orhideju Sētas mājas lapu.
Orchidarium Schronen, Daleiden, Vācijā, netālu no Beļģijas un Luksemburgas robežas. Gan dažādi hibrīdi, gan īsts tropu stūrītis ar augiem, dzīvnieciņiem un putniem, plus tropu kafejnīca, alpu dārzs un pats labākais - siltumnīca ar savvaļas orhidejām par draudzīgām cenām :)

Saite uz rakstiņu Diena.lv.
Orchid Jacky, Kontich, Beļģija. Sortiments ļoti dažāds - salīdzinoši liela teritorija atvēlēta "palodzes hibrīdiem", taču turpat līdzās - plašā izvēlē savvaļas formas, primārie hibrīdi. Ļoti laipni saimnieki, ļoti patīkamas atlaides :)

Saite uz Žakijas mājas lapu.
Taka, Parīze, Francija. Orhideju veikals un neliela audzētava vienlaikus. Saimnieks Sebastjēns ir īsts orhidejmāns. Te atrodami gan īpaši lekni un dažkārt arī retāki "palodzes hibrīdi", gan savvaļas formas, arī miniatūrās. Dažkārt - sirdi sildošas atlaides, kas Parīzes cenas pārvērš daudz patīkamākās, ja pērkat vienlaikus, piemēram, 3 puķītes. Tepat arī citi eksotiskie augi, piemēram, mušķērāji.

Saite uz Takas mājas lapu.
Velvet Café, Briselē, Beļģijā. It kā jau tas ir veikaliņš nevis audzētava, taču pelna ievērību, jo 1) vismaz mums neviens cits nopietni ņemams orhideju veikals Briselē nav zināms un 2) Tā saimnieks Olivjē arī nopietni ņemas ar augu adaptāciju un pat nedaudz - ar pavairošanu. Bez tam, veikaliņā nopērkami arī citi eksotiski augi, tostarp mūsu pusē nemanītas garšvielas. Augu medībās uz eksotiskām zemēm Olivjē dodas pats.

Saite uz rakstiņu Diena.lv.
Vacherot & Lecoufle, Boissy Saint Léger, Francijā, netālu no Parīzes. Viens no šīs slavenās orhideistu dzimtas atzariem, darbojas tās "vēsturiskajās" siltumnīcās. Ja vēlaties iegādāties kādu falenopša hibrīdu vai citu "palodzes orhideju" - smukāku un lielāku nekā lielveikalā atrodamās, kaut tuvu to radinieci, un esat gatavi šajā pasākumā arī investēt attiecīgi nopietnāku summu, šī ir vieta tieši jums. Ja vēlaties izvēles nolūkos apskatīt pēc iespējas vairāk savvaļas formu vai retāku primāro hibrīdu, var iznākt rūgta vilšanās - siltumnīcas pieejamas tikai un vienīgi atvērto durvju dienā. Savukārt, demonstrācijas zāle priecē g.k. ar smukiem lielziedu falenopšiem :)

Saite uz audzētavas mājas lapu.
Senāta siltumnīcas, Parīze, Francija. Interesanta kolekcija, kuru, diemžēl, reti rodas iespēja apskatīt. Senāta siltumnīcās mitinās arī Francijas Nacionālā Venēras kurpīšu kolekcija ar dažiem 100 gadus veciem eksemplāriem!

Saite uz rakstiņu Diena.lv.
Royal Botanic Gardens (Kewgardens), Kew, jeb saīsināti - Kew Gardens, netālu no Londonas, Lielbritānijā. Orhidejas atrodamas ne tikai tām speciāli atvēlētajās vietās, bet arī citās siltumnīcās, dabiskā vidē - kokos. Jābūt vērīgiem, citādi var arī palaist garām interesantāko!

Saite uz Kew Gardens mājas lapu.Orhideju tabula

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Problēmas

Orhidārijs

Hidrokultūra

Blogs "Dienā"