Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


SKAISTAIS BULBOFĪLS (Bulbophyllum lepidum)


Lai apskatītu fotogrāfijas PC: neklikšķinot novietojiet virs tām kursoru; Android: pieskarieties ar pirkstu bildei.
Šo bulbofīlu Estere bija iekārojusi, aplūkojot fotogrāfijās. 2015. gada vasaras sākumā to saņēmām pa pastu no Vācijas, no Orchids&More. Mūsu orhidejdraugu komentāri, ka šī esot ļoti vienkārši audzējama orhideja, pagaidām šķiet ļoti atbilstoši, vismaz orhidārija apstākļos.

Sākumā bijām novietojuši augu pārāk noēnotā vietiņā, jaunās lapas veidojās milzīgi garas un gaišas, bet, tiklīdz pacēlām šo nedaudz tuvāk lampām, nākamo jauno lapu forma jau bija normāla vai gandrīz un parādījās sīciņi, trausliņi ziedkātiņi, kurus sākumā pat nepamanījām. Kātiņi auga un pieņēmās spēkos un apjomā diezgan strauji.

Tā kā "galvenais fotogrāfs" Estere "aizposās" uz Indiju, bildītēs ir tikai daži ziedkāti un otrā ziedkopa no pavisam deviņām. Tātad šis bulbofīls ir no čaklīšiem, kas patīkami.

Kā jau var spriest pēc ziedkopas formas, šis ir no bulbofīliem, kuri agrāk skaitījās cirropetāli. Arī viņa augšanas un ziedkātu veidošanas paradumi, šķiet, ir līdzīgi mūsu Makoja cirropetālam (t.i., pēc klasifikācijas labojumiem, Makoja bulbofīlam). Tad jau redzēsim, vai arī šis ziedēs ik pa laiciņam, n-tās reizes gadā...Tālāk >

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Problēmas

Orhidārijs

Hidrokultūra

Blogs "Dienā"