Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


MEDŪZAS BULBOFĪLS (Bulbophyllum medusae)


Lai apskatītu fotogrāfijas PC: neklikšķinot novietojiet virs tām kursoru; Android: pieskarieties ar pirkstu bildei.
Šis bulbofīls pie mums dzīvoja kopš 2010. gada pavasara, iegūts Vosellas izstādē no kāda Āzijas audzētāja (nosaukumu neatceramies). Augt auga, taču ziedēt nekādi nevarēja saņemties. Beidzot uz 2012. gada Ziemsvētkiem, pēc laistīšanas režīma izmaiņas (divus mēnešus, kamēr Estere bija Indijā, ar ūdeni šim bija tā paknapāk...), atsākot bagātīgu laistīšanu un mērcēšanu, strauji parādījās pirmais pumpuriņš. Pēc 10 dienām, pēc nākamās mērcēšanas - vēl viens. Uzziedēja skaistulis 2013. gada janvāra otrajā nedēļā - divi ziedi, tik skaisti, ka elpa aizraujas.

2014. gada sākumā ziedēšana jau bagātīgāka 7 ziedkāti. Diemžēl nesanāk laika noorganizēt kārtīgu "fotosesiju". Toties pēc lasītāju vēlēšanās ieliekam bildītes ar ziedkātu attīstību gan no 2012., 2013., gan 2014. un 2017. gada. Paturot kursoru virs bildītēm, redzēsiet arī datumus.

Zied katru gadu (tfu tfu tfū) vienā un tajā pašā laikā - pašā janvāra sākumā. 2016. gada nogalē gan pamanījās 2 ziedkātus izplaucēt jau decembra vidū, bet tas bija, tā sakot, ārpus kārtas. Janvāra sākumā, kā pienākas, ziedēja atkal :)

Dzīvo šis bulbofīls mūsu siltajā orhidārijā, gaišā vietiņā, blakus ventilatoram. Paraugoties uz orhidārija pusi, uzreiz skatu piesaista vējiņā plīvojošie Medūzas mati 16,5 cm garumā... Smukums!!!

Te vēl daži smukumi. Pumpuru attīstība:

Medūzas bulbofīla īpaša ekstra - "dejas" ventilatoru radītajā vējā: :)
(ceram, ka neņemsiet ļaunā attēla virzienu, šis ir mūsu pirmais videomēģinājums...)


Tālāk >

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Problēmas

Orhidārijs

Hidrokultūra

Blogs "Dienā"