Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?BULBOFĪLA HIBRĪDS

(Bulbophyllum Elizabeth Ann `Buckleberry`)

Lai apskatītu fotogrāfijas PC: neklikšķinot novietojiet virs tām kursoru; Android: pieskarieties ar pirkstu bildei.

Elizabeth Ann `Buckleberry` ir bulbofīlu primārais hibrīds, t.i., krustojums starp diviem savvaļas bulbofīliem: Bulbophyllum longissimum x Bulbophyllum rothschildianum. Pie mums tas atceļoja kā "nezināms" no mūsu drauga, franču orhidejmīļa Žana Fransuā siltumnīcas 9.03.2009. Tur tas bija apmaldījies starp simtiem citu orhideju un pazaudējis cedelīti ar nosaukumu.

Trīsarpus gadus tas slinkoja... jeb varbūt adaptējās un gatavojās, līdz beidzot 2012. gada augusta beigās pamanījām "pa kluso" izveidojušos ziedkātu ar kaut kādām spurgaliņām galā. Jau septembra vidū sīkās spurgaliņas bija pārtapušas septiņos vēdekļa veidā izkārtotos un pasakaini skaistos ziedos. Svītraini, garastaini un izspūrušiem matiņiem uz augšējās ziedlapas.

Nemaz neesam vīlušies, ka "nezināmais" izrādījās šis samērā bieži sastopamais hibrīds. Trakāk būtu kāta galā ieraudīt, piemēram, Bulbophyllum echinolabium ziedu un, galvenais, sajust tā "aromātu".

Šim hibrīdam, savukārt, ziedēšanas sākumā bija ne pārāk spēcīga, pat patīkama smarža, kas gan ar laiku nedaudz tuvinājās klasiskajai bulbofīlu "parfīmu līnijai" (skat. sadaļu par dažādu orhideju, t. sk. bulbofīlu smaržu). Viena no orhidejām, kuru smarža izraisa neslēptu interesi mūsu sunē (augstākminētā iemesla dēļ :) ).Tālāk >

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Problēmas

Orhidārijs

Hidrokultūra

Blogs "Dienā"