Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


LĒLIOKATLEJA (Laeliocattleya)
Gold Digger

Lai apskatītu fotogrāfijas PC: neklikšķinot novietojiet virs tām kursoru; Android: pieskarieties ar pirkstu bildei.
Jau labu laiku apzinājāmies, ka viena no populārākajām orhideju ģintīm mūsmājās vēl nav ieviesusies.

Šis trūkums tika labots 2012. gada februārī. Pirmo, sīciņu savvaļnieci Cattleya acclandiae, Estere atveda no Vācijas, no Orchidarium Schronen, 2012. gada februāra sākumā. Tā nebija īpaši labā stāvoklī - vācu orhidārijs bija dabūjis ciest no bargās ziemas. Nu ir atkopusies un paaugusies, taču ziedējusi vēl nav.

Savukārt otru - šajās bildēs redzamo lekno pamatīga izmēra dzeltenziedaino lēlijas un katlejas hibrīdu (lēliokatleju, saīsināti - Lc.), Estere saņēma dzimšanas dienas dāvanā tā paša februāra vidū. Spriežot pēc pazīmēm, šis varētu būt Lc. Gold Digger, iespējams - tā variants 'Orglade's Mandarin'. Augam ir tikai viens trūkums - ziedi nesmaržo :(

Ar bildēšanu 2012. gadā nedaudz nokavējām - sāka jau pārziedēt. Nākamajā gadā ziedēšanu safotografēt vispār aizmirsām, toties 2014. gada februārī noķērām īsto brīdi - skaistums! Safotografējām tuvplānus, redzami tikai 2 ziediņi, taču patiesībā ziedi ir uz trim dzinumiem, uz ceturtā vēl pumpuros. Puķe pa šiem gadiem pamatīgi izaugusi - tas redzams 2015. gada bildītēs:)

2013. gada sākumā tikām arī pie katlejas un kaulartrona hibrīda - kaulokatlejas.

Informācija par katleju kopšanu (latviešu valodā) no interneta vietnes Orchidouxdingues: te.Tālāk >

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Problēmas

Orhidārijs

Hidrokultūra

Blogs "Dienā"