Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


BRIEŽA RAGU FALENOPSIS
(Phalaenopsis cornu-cervi)

Lai apskatītu fotogrāfijas PC: neklikšķinot novietojiet virs tām kursoru; Android: pieskarieties ar pirkstu bildei.


Šis falenopsītis mums ir īpaši mīļš, jo ar to saistās stāsts par veiksmīgiem glābšanas darbiem. Jau drīz pēc auga iegādes pamanījām, ka augšanas centrā iemetusies sēnīte. Izskatījās nejauki, tādēļ nācās sakost zobus un griezt. Nogriezām visu augšējo daļu, palika vien apakšējā lapa un vecs ziedkāts. Brūci apkaisījām ar kanēli, augu ievietojām siltajā orhidārijā un gaidījām (nekas cits jau arī neatlika...). Pēc kāda laiciņa uz vecā ziedkāta sāka veidoties divi keiki un piedevām blakus augam parādījās jauns dzinums. Tā kā arī pēdējā lapa diezko labi neizskatījās, turējām īkšķi un lūdzām augu izturēt, līdz stādiņi būs pietiekami spēcīgi patstāvīgai dzīvei.

Pēc gandrīz diviem gadiem to arī sagaidījām. Vecā lapa tiešām nu jau bija pagalam, taču "neveiksmīgi" iegādātā viena auga vietā nu mums ir veseli trīs spēcīgi, jauni falenopši ar pamatīgām saknēm un veselīgām lapām. Un divi no viņiem 2014. gada aprīlī saņēmās uz pirmo ziedēšanu :)

Tie, kuru ir labi pazīstami ar šo savvaļas falenopšu sugu, zinās, ka, ja reiz šāds malacis ir uzražojis ziedkātu, ziedēšana uz tā turpināsies gadiem ilgi, ja vien audzētājs nesastrādās kādas nopietnas muļķības.

Kā pēdējo ielikām 2016. gada janvāra beigu bildīti. Tajā redzams, kā augs pa šiem pāris gadiem sakuplojis. Pareizāk sakot - trīs augi, jo, kad savulaik mazuļus grasījāmies atdalīt, izrādījās, ka to lielās un apetītlīgās saknes ir savijušās neatšķetināmā murskulī. Negribējām augu atkal samocīt, tāpēc izlēmām "brālīšus" atstāt dzīvot kopā krietni ilgi. 2016. gada februārī šim trio ir 6 ziedkāti, tostarp arī pirmie trīs, kas ik pa brītiņam zied joprojām.

2016. gada pavasarī tomēr nolēmām veikt Siāmas trīņu atdalīšanas operāciju. Trio sadalījām 2 daļās - dzinumu un keiki, kas ciešāk iesakņojies substrātā, atstājām kopā, jo saknes tiešām nebija atdalāmas, bet otru keiki, kas bija palicis nedaudz "karājamies gaisā" un saknes substrātā ielaidis no attāluma, uzmanīgi (cik vien tas bija iespējams) no podiņa izķeksējām. Ar drebošu sirdi vērojām,kā augi jutīsies. Vasaras beigās varam teikt, ka operācija izdevusies uz "urrā!", abos podiņos augšana un ziedēšana turpinās!Tālāk >

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Problēmas

Orhidārijs

Hidrokultūra

Blogs "Dienā"