Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


Venēras kurpīšu PRIMĀRAIS HIBRĪDS (Paphiopedilum Delophyllum)

Lai apskatītu fotogrāfijas PC: neklikšķinot novietojiet virs tām kursoru; Android: pieskarieties ar pirkstu bildei.

Dīvainais veidojums uz ziedkāta, 2014Aprīlis`2015, keiki paaudzies"


Brīnišķīgs Venēras kurpīšu primārais hibrīds - divu savvaļas pafiopedilu krustojums Paphiopedilum delophyllum, kas izveidots Lielbritānijā jau tālajā 1940. gadā, krustojot Paphiopedilum delenatii ar Paphiopedilum glaucophyllum. Dzīvo pie mums jau sen un kopš 2008. gada aug hidrokultūrā. Pa šo laiku no viena dzinuma izveidojies pamatīgs cers, kas regulāri zied uz vairākiem ziedkātiem vienlaikus.

Šī ir viena no "kurpēm", kam uz ziedkāta mēdz būt vairāki, parasti 2-4 ziedi. Visbiežāk divi zied vienlaikus, vēl 1-2 atveras pēc laiciņa, nomainot pirmos. Līdz ar to ziedkāti veido fantastiskas, "japāniskas" formas :)

Šis augs ir ideāls: skaists, čakls ziedētājs, pacietīgs, izturīgs...

Vecos ziedkātus nogriežam tikai tiktāl, cik tie paši nokaltuši. Pēdējos 2 gadus tas ir līdz mazajai lapiņai vietā, kur sākas pirmā zieda kātiņš. Pēc ilgāka laika lapiņas padusītē izveidojas vēl viena maza lapiņa, nu vērojam, kas ar tām notiks tālāk... Varat bildītēs apskatīt stāvokli 2014. gada un pēc tam - 2015. gada pavasarī, kad keiki (savādāk tos grūti nosaukt, lai gan dīvaini lietot šo nosaukumu saistībā ar Venēras kurpītēm) jau izveidojuši pa 3 lapiņām un snīpi pabāzusi arī pirmā sīksaknīte :)

Tā tas turpinājās vairāk nekā gadu, līdz sadomājām augu dalīt un pārstādīt. No visiem keiki izdzīoja viens. To pēc laiciņa nogriezām, iestādījām. Aug ļoooti lēnām un prātīgi. 2021. gada sākumā tāds stādiņš vien vēl ir, bet nu jau ir pilnīgi skaidrs, ka arī Venēras kurpītēm uz veciem ziedkātiem VAR izveidoties stādiņi. Vairāk gan mums tā pa šiem gadiem nav gadījies...
Tālāk >

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Problēmas

Orhidārijs

Hidrokultūra

Blogs "Dienā"