Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


RESTRĒPIJAI LĪDZĪGĀ ELONGATIJA
Elongatia (Stelis, Pleurothallis, Humboldtia) restrepioides

Lai apskatītu fotogrāfijas PC: neklikšķinot novietojiet virs tām kursoru; Android: pieskarieties ar pirkstu bildei.

Ziedkāta veidošanās


Sen kāroto brīnumu beidzot saņēmām no Ekvadoras orhideju audzētavas Ecuagenera 2014. gada maijā. Jau pēc pāris nedēļām no apvalciņiem uz divām lapām sāka spraukties laukā ziedkāti. Uzziedēja jūlijā. Tā ka šī nav pilnībā pašmāju ziedēšana - tā tikusi ierosināta vēl Ekvadorā. Toties uz vienas no lapām bija izveidojies keiki, ko nu iestādījām patstāvīgai augšanai. Arī "mammai" jau veidojas jaunas lapas, tātad - jaunu ziedu cerības. Kā lielai daļai plerotāļu, arī šim smukumam ziedkāts veidojas pie lapas pamatnes.

Iegādājāmies šo brīnumu kā Pleurothallis restrepioides, un tā to vēl joprojām sauc liela daļa orhidejmīļu, taču notiekošās orhideju nosaukumu pārskatīšanas rezultātā nu tas pārdēvēts. Kew katalogā tas figurē kā Stelis restrepioides, citur priekšroka tiek dota nosaukumam Elongatia restrepioides... Tā kā pēc "klasiska" Stelis šis augs nu nemaz neizskatās, savējam izvēlējāmies sinonīmu Elongatia.

Dabā aug Kolumbijā, Ekvadorā, Peru, mitros kalnu mežos. Šis nu mitinās mūsu mērenā klimata orhidārijā, kur ir pietiekami augsts gaisa mitrums.

Kā daudzi plerotāļi (kaut nu to sauc par elongatiju) ar šādas formas lapām, arī šis ir čakls keiki taisītājs.Tālāk >

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Problēmas

Orhidārijs

Hidrokultūra

Blogs "Dienā"