Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


FALENOPSIS EQUESTRIS (Phalaenopsis equestris)

Lai apskatītu fotogrāfijas PC: neklikšķinot novietojiet virs tām kursoru; Android: pieskarieties ar pirkstu bildei.Keiki - visu mūsu equestris māte, izņemot baltos, protams


Mūsu pirmais savvaļas falenopsis. Dabā tādi aug Filipīnās, īpaši daudz - piekrastē netālu no Manilas. Šo mazuli Esterei uzdāvināja Žans Fransuā, orhidejmīlis no Francijas. Sākumā puķes bērns, šķiet, nebija sajūsmā par klimata maiņu un sāka strauji nīkuļot - saknīšu gali nomelnēja, lapas vīta. Secinājām, ka šim par zemu mūsu dzīvokļa gaisa mitrums (+ centrālapkure...), un pabāzām šo zem kupola - otrādi apgrieztas apaļas vāzītes, novietojot virs trauciņa ar ūdeni. Lielākai stimulēšanai vēl dažus mitrus sfagnu sūnas zariņus uz kakliņa uzklājām. Mitrajā gaisā zem kupoliņa sīkais ātri vien atjēdzās un atsāka augšanu. Un gandrīz uzreiz sāka dzīt divus tievīīīītiņus ziedkātiņus.
Tagad aug hidrokultūrā un tur, spriežot pēc pazīmēm, jūtas labi. Regulāri zied, īpaši bagātīgi un ilgi - pēc pārvākšanās uz orhidāriju, kur šim nu ir gan siltums, gan mitrs gaiss. 2010. gadā izveidoja 3 smukus keiki (puķes bērnus), kas nu jau uzsākuši patstāvīgu dzīvi.

Šis falenopsis pastāv arī baltziedu formā - Phalaenopsis equestris f. alba, kas redzama pēdējās bildītēs.Tālāk >

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Problēmas

Orhidārijs

Hidrokultūra

Blogs "Dienā"