Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


ERIA RHOMBOIDALIS

Lai apskatītu fotogrāfijas PC: neklikšķinot novietojiet virs tām kursoru; Android: pieskarieties ar pirkstu bildei.

Šo miniatūro augu 2011. gada oktobra sākumā nopirkām kā savvaļas kalimpongiju. Vienīgi lapas šķita tādas jocīgas, taču norakstījām šaubas uz atšķirīgu audzēšanas apstākļu rēķina. Galu galā, uzziedēs - identificēsim :)

Nācās gaidīt līdz 2012. gada janvāra beigām, kad atvērās pirmais ziediņš, lai saprastu, ka... nezinām, ko esam iegādājušies. Acīmredzot audzētavā kāds no iepriekšējiem apmeklētājiem šiltītes nejauši samainījis :) Tā gadās. Intriga saglabājās vēl pāris dienas, līdz mūsu orhidejdraugi vienojās, ka tā ir erija, un visdrīzāk - Eria rhomboidalis. Tā tad arī turpmāk šo puķi sauksim, ja vien kāds nepārliecinās mūs par pretējo :)

Ziedi ilgi paliek pusplaukuši, līdz atveras pilnībā. Ziedēšana ilgst aptuveni mēnesi. Vienā no pēdējām bildītēm redzami gan pumpuriņi uz blakus tuberīdija, gan arī jauns dzinums - topošais jaunais tuberīdijs.

Pēc pirmās ziedēšanas erija kādu gadu nīkuļoja. Pārstādījām, sadalot garo tuberīdiju virteni, taču tas viņai galīgi neiepatikās. Beidzot izdevās augu glābt, vēlreiz pārstādot, šoreiz - "slapjajā podiņā". Mums par lielu prieku erija saņēmās un 2014. gada martā atkal uzziedēja, pie viena izveidojot arī divus jaunus dzinumus :) Vēl pēc gada skaistule bija smuki sakuplojusi, uzziedēja jau divi, bet 2016. gada sākumā - trīs ziedi vienlaicīgi.

Ilgāku laiku brūnēja lapu gali, bet pēc tam lapas nobrūnēja pilnībā un krita. Šī ķibele beidzās, kad augu novietojām lielākā ēna zem citām orhidejām. Augs gan nebija spēcīgā gaismā arī agrāk, taču acīmredzot tam tiešām patīk izteikta paēna...

Mitinās mūsu mērenā klimata orhidārijā.Tālāk >

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Problēmas

Orhidārijs

Hidrokultūra

Blogs "Dienā"