Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


BĀRKSTAINĀ CELOGĪNE (Coelogyne fimbriata)

Lai apskatītu fotogrāfijas PC: neklikšķinot novietojiet virs tām kursoru; Android: pieskarieties ar pirkstu bildei.
Zīmīgā "mēle" un jaunie tuberīdiji - skaisti caurspīdīgi


Šo puķi iegādājāmies Beļģijas orhideju audzētavā Akerne 2010. gada jūnija sākumā. Nonākusi mūsu tikko iekārtotajā orhidārijā, viņa savu piekrišanu šādiem dzīves apstākļiem izrādīja, jau jūlijā sākot veidot "kaut ko". Taču tikai ap septembra vidu varējām droši pateikt, ka šie "kaut kas" būs jauni tuberīdiji, kas veidojas vienlaikus ar ziediņiem!!!

Pa to laiku Estere, tīrot orhidāriju, vienu no noslēpumainajiem veidojumiem jau bija pamanījusies nolauzt, taču divi atlikušie dūšīgi auga, brieda un katrs izviedojās par ziedkātu ar 2 ziediņiem, kas ziedēja pēc kārtas. Pēc noziedēšanas čaklīte brītiņu atpūtās, tad atkal ķērās pie darba, un jau 2011. gada februārī uz vēl nenobriedušiem jaunajiem tuberīdijiem - atkal jauni pumpuri!

Kopš tā laika bārkstainā celogīne zied regulāri. Pāris gadu gan bija nedaudz panīkusi pēc neveiksmīgas pārstādīšanas, bet tad tika vēlreiz pārstādīta, saņēmās un atkal ik pa brīdim priecē ar kādu ziediņu.

Dabā šī mazule atrodama Nepālā, Indijā, Vjetnamā un citās austrumu valstīs, kur viņa dzīvo kā epifīts vai litofīts (vienkāršāk sakot - uz kokiem un klintīm).Tālāk >

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Problēmas

Orhidārijs

Hidrokultūra

Blogs "Dienā"