Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


JAPĀNAS GASTROKILS (Gastrochilus japonicus)

Lai apskatītu fotogrāfijas PC: neklikšķinot novietojiet virs tām kursoru; Android: pieskarieties ar pirkstu bildei.
Ilgu laiku pie mums laimīgi mitinājās Gastrochilus somai, čakls ziedētājs un ļoti pacietīgs augs, kas šķita nenokaujams izdzīvotājs, taču kāda ievazāta sēnīte viņu pieveica.

Gribējām tikt pie jauna, taču kaut kā negadījās sortimentā audzētavās, kurās iepirkāmies, tāpēc galu galā izvēlējāmies Gastrochilus japonicus.

Japonicus ziedus no somai ziediem mēs atšķirt nespētu. Daži apgalvo, ka abas šīs sugas patiesībā esot viena un tā pati... Vismaz mūsu gadījumā atšķiras augu lapas. Taču varbūt tās ir vienkārši variācijas sugas ietvaros... kas zina... Tā kā nevaram to ne apstiprināt, ne noliegt, esam katrai no sugām iekārtojuši atsevišķu sadaļu.

Šo augu ieguvām montētu uz bloka. Tā kā no šī audzēšanas veida jau kādu laiku esam atteikušies, gastrokilu "demontējām" un pārstādījām "mitrajā podiņā". Diemžēl mazulis mūsu siltajā orhidārijā neiejutās...

Ja mums tagad būtu jāizvēlas, kuru gastrokilu ņemt - somai vai japonicus, noteikti izvēlētos somai kā izturīgāku un pacietīgāku. Lai gan atkal - arī vienas sugas ietvaros eksemplārs no eksemplāra atšķiras un varbūt mūsu pieredzi noteikusi vien sagadīšanās.Tālāk >

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Problēmas

Orhidārijs

Hidrokultūra

Blogs "Dienā"