Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


CELOGĪNE "AR ZĀLEI LĪDZĪGĀM LAPĀM" (Coelogyne graminifolia)

Lai apskatītu fotogrāfijas PC: neklikšķinot novietojiet virs tām kursoru; Android: pieskarieties ar pirkstu bildei.


Šī celogīne tika atvesta no Vācijas, no "Orchidarium Schronen" 2011. gada rudenī - celogīnes ir Esteres lielā mīlestība :)

Divus gadus nodzīvojusi, atbilstoši savam vārdam, zāles statusā, beidzot 2013. gada beigās pirmo reizi uzziedēja ar smalkiem, smaržīgiem ziediņiem. Kā jau celogīne, dabā šī rohideja dzīvo Āzijā. Pie mums, savukārt, viņa mitinājās mērenā klimata orhidārijā, ne īpaši gaišā vietiņā zem citām ciltsmāsām. Taču ziediņi smuki un ziedgāts gana garš.

2015. gadā vietas ekonomijas nolūkā graminifolia tika "izraidīta" uz palodzi (R). Nav ne vainas - 2015. gada nogalē / 2016. gada sākumā uzziedēja jau 2 ziedkāti. Gaismas trūkuma dēļ (pirms jaungada nebija sniega, kas atstarotu gaismu) gan ziedkātiņi tādi īsiņi un tikai pa 2 ziediņiem uz katra, taču zied un smaržo, un tas ir galvenais :)

Orhideju enciklopēdijā šī puķe aprakstīta kā lielizmēra. Katrs tuberīdijs ar lapiņām gan nav nekāds liekais, taču ar laiku tuberīdiju skaits palielinās un kopumā augs aizņem ja ne lielu, tad vidēju vietu vismaz...Tālāk >

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Problēmas

Orhidārijs

Hidrokultūra

Blogs "Dienā"