Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


HARAELLA RETROCALLA

Lai apskatītu fotogrāfijas PC: neklikšķinot novietojiet virs tām kursoru; Android: pieskarieties ar pirkstu bildei.


Šo miniatūro orhideju, kas dabā aug Taivānā, ieguvām no Taivānas orhideju audzētavas Ching Hua Orchids, kas viesojās kādā orhideju izstādē Francijā 2011. gada sākumā. Jau sen šī mazule bija mūsu sapnīšu sarakstā, taču nekādi nebija veicies to dabūt. Reiz pat bijām pasūtījuši uz izstādi no kāda nīderlandiešu audzētāja, taču tas atveda galīgi vārgu stādu, no kura Estere atteicās. Tādēļ priecājāmies to iegūt pa taisno no "etniskās dzimtenes" un - spēcīgu augu.

Mazais brīnums mūs priecēja divarpus gadus, pa to laiku krietni pastiepdamies augumā, taču joprojām ietilpstot miniatūru kategorijā. Diemžēl 2014. gada nogalē, Esteres divu mēnešu ilgās prombūtnes laikā Egilu bija apsēdis nešpetns vīruss un rūpes par puķēm tika nobīdītas n-tajā plānā. Dažas miniatūriņas, tostarp Haraella, to diemžēl nepārdzīvoja.

Pie pirmās izdevības, 2015. gada pavasarī, iegādājāmies jaunu Haraellu (bildītes sākumā). Dabūjām neziedošu, bet jau pēc pāris mēnešiem mazule mūs iepriecināja ar diviem, bet dažas nedēļas vēlāk - vēl diviem ziedkātiņiem. Neskatoties uz miniatūro izmēru, šī suga ir gandrīz pastāvīgs prieka avots. Sīkā pūkainīte zied mēnešiem ilgi (un nedaudz arī smaržo...), var būt vairāki ziedkāti vienlaicīgi, uz katra pa vienam, diviem ziediem. Kad kārtējais ziedkāts ziedēšanu beidzis, veidojas nākamais. Var teikt, ka sīkaļa zied gandrīz nonstopā - pastāvīgi ir vai nu zieds vai vismaz kāds pumpurs. Ik pa laikam augs tomēr uztaisa nelielu pārtraukumu ziedēšanā, lai jau drīz sāktu nākamo ziedu sēriju. Pie tam, un tas ir īpaši patīkami, zieds ir mil-l-l-lzīgs attiecībā pret pašu augu! Dzīvo šī mazule mūsu mērenā klimata orhidārijā.Tālāk >

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Problēmas

Orhidārijs

Hidrokultūra

Blogs "Dienā"