Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


HITNERA CELOGĪNE
(Coelogyne huettneriana)

Lai apskatītu fotogrāfijas PC: neklikšķinot novietojiet virs tām kursoru; Android: pieskarieties ar pirkstu bildei.


Šo celogīni ieguvām no Vācijas, no audzētavas "Orchideen Lucke" 2013. gada pavasarī. Pusi gada augs nonīkuļoja, tad pārstādījām viņu "mitrajā podiņā", tas ātri piepildījās ar jaunām saknītēm un jau 2014. gada aprīlī sagaidījām pirmo ziedēšanu - divus ziedkātus vienlaikus, kopā 10 ziediņi - pirmajai reizei cienījami. 2015. gada martā ziedēšana jau nedaudz kuplāka.

Vissmieklīgākais - abos gados šo ziedēšanu gandrīz palaidām garām. "Mitrajā podiņā" augi jālaista reti, un šis vēl piedevām mitinājās augstu virs palodzes iekarinātā groziņā. Vairākas nedēļas bijām līdz ausīm ierakušies darbos, un 2014. gadā, piemēram, tikai laimīgas nejaušības dēļ kādu vakaru, piegājusi pie loga, Estere pacēla acis uz augšu. Ups! Latvijas karoga krāsas :) Noceļot grozu, atklājās patīkams pārsteigums - tur savā nodabā jau pilnos ziedos šī celogīne un ķiršsarkans miltoniopsis. Arī tā gadās :)

Šī ir viena no celogīnēm, kas zied no jaunajiem dzinumiem. Mēs teiktu, ka ļoti vienkārši audzējama un uzziedināma. Pārpratuma dēļ bijām tikuši pie vēl viena eksemplāra, arī tam ar ziedēšanu - nekādu problēmu, tiklīdz augs sasniedza attiecīgo brieduma pakāpi :)Tālāk >

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Problēmas

Orhidārijs

Hidrokultūra

Blogs "Dienā"