Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


EPIDENDRA IBAGUENSE HIBRĪDIŅŠ

Lai apskatītu fotogrāfijas PC: neklikšķinot novietojiet virs tām kursoru; Android: pieskarieties ar pirkstu bildei.

Šo orhideju pirms vairākiem gadiem dabūjām kā keiki no kāda franču orhidejmīļa un drauga. Tā kā keiki auga strauji, tam ik pa laikam nācās mainīt dzīvesvietu, kā rezultātā regulāri tika aplauztas galotnes. Un vēl - epidendri īpaši garšo laputīm. To var nebūt mēnešiem ilgi, taču, līdzko kāds epidendrs sataisās ziedēt vai veido jaunu dzinumu, tās uzrodas no nekurienes un cenšas šo iniciatīvu nograuzt. Tā nu pāris gadus nesekmīgi centies uzziedēt, augs beidzot šo plānu īstenoja 2013. gada aprīlī. Tikai tad ieraudzījām, kādā krāsā ir ziedi :)

Tā kā, atšķirībā no cita epidendra, kas pie mums nonācis no tās pašas siltumnīcas, šis neveido saknes visur, kur pagadās, esam viņu no Epidendrum radicans pārkrustījuši par Epidendrum ibaguense. Tieši šī daudzo gaisa sakņu veidošanās vai neveidošanās arī, cik saprotam, ir atšķirība starp šiem abiem. Abi mūsējie, kā izskatās, ir hibrīdiņi.

Ziedēšana sākās vēsajā orhidārijā, taču ap to laiku abi mūsu epidendri jau bija sasnieguši tādus mērogus, ka šajā "stikla mājā" vairs nesatilpa, tādēļ tika no tās nežēlīgi deportēti. Nu tiem jāsamierinās ar dzīves apstākļiem uz "parastas" palodzes :)Tālāk >

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Problēmas

Orhidārijs

Hidrokultūra

Blogs "Dienā"