Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


ORHIDEJU IDENTIFIKĀCIJA

Esat iesgādājušies orhideju, bet uz cedelītes, kas tai piekabināta, rakstīts vienkārši "Tropical Orchid"? Vai arī norādīts, ka tā ir oncīdija, pafiopedila, falenopsis... bet jūs vēlaties zināt šķirni un vecākus? Vai arī jūs neapmierina vispārinošais uzraksts "Cambria" un jūs vēlaties zināt, ko tad īsti esat iegādājušies?



Mēs šādas lietas parasti noskaidrojam 2 veidos:
1) parokamies pa attiecīgajām interneta vietnēm vai, ja neizdodas atrast tur,
2) aizsūtām bildi uz forumu, kurā "tusējam", un parasti tur kārtējā skaistule tiek identificēta žigli vien.

Iesākumam te jums būs vairākas saites uz lapām, kurās varat mēģināt savas orhidejas identificēt paši (un pie reizes saslimt ar orhidejmāniju nākamajā smaguma stadijā...):

SUPER LABAIS !!! Džeja Pfāla (Jay Pfahl) sastādītā savvaļas orhideju enciklopēdija IOSPE (Internet Orchid Species Photo Encyclopedia) - vietne, pie kuras agri vai vēlu nonāk katrs orhidejmīlis :). Pēc alfabēta jāizvēlas ģints, tad jāskatās sugas zemāk. Ne tikai identifikācijai, bet arī, lai izvēlētos jūsu audzēšanas apstākļiem piemērotu orhideju un orhidejai piemērotus audzēšanas apstākļus!!!

PĒC ATTĒLIEM:

Lielisks starpģinšu hibrīdu identifikators. Tik jāņam vērā, ka tas sastādīts pirms orhideju ģenētiskās pārklasifikācijas (kas vēl nav beigusies...), tāpēc šobrīd liela daļa šo hibrīdu jau saucas savādāk (piemēram, beallaras kļuvušas par alisearām (Aliceara) utml...). Taču, ja jums ir vismaz vecais nosaukums, jauno internetā sameklēt ir daudz vieglāk.
Gan savvaļas orhidejas, gan hibrīdi - paturiet kursoru virs attiecīgās bildītes vai uzklikšķiniet. Ir gan vecie nosaukumi (pirms pārklasifikācijas), gan jaunie.
Dažādas orhidejas bildēs - super lapa, vien jāizvēlas ģints
Daudz Venēras kurpīšu. Tik jāpagaida, kamēr Google iztulkos.
Dažādu orhideju identifikācija pēc fotogrāfijām, vien jāizvēlas ģints
Šī lapa ir lieliska! Gan savvaļas orhidejas, gan daži hibrīdi. Vispirms jāatrod pareizā ģints un - uz priekšu!
Falenopši: savvaļas (botaniques), primārie hibrīdi, falenopšiem radnieciskas orhidejas. Franciski, taču tam nevajadzētu traucēt izlasīt šķirņu nosaukumus. Uzklikšķinot "Botaniques", nokļūsiet pie botāniskajām šķirnēm, "Hybrides Primaires" nozīmē primāros hibrīdus, kas sagrupēti pēc senčiem, bet "Genres alliés" dos jums informāciju par falenopšiem radnieciskām orhidejām
Venēras kurpīšu primārie hibrīdi
Lērums cimbīdiju hibrīdu. Paturiet kursoru un bildēm un redzēsiet arī nosaukumus (ja vien nav "unknown" :)))

PĒC NOSAUKUMIEM:

Lielbritānijas Karaliskā Botāniskā dārza lapa; Te var pārbaudīt savvaļas orhideju nosaukumu pareizību, kā arī, ja paveicas, pēc hibrīda sugas nosaukuma (piem. burrageara, odontioda u.c.) uzzināt auga "vecākus"
Dendrobiju hibrīdi (Bigibbum tipa) pēc nosaukumiem pa krāsām.
Paphiopedilum jeb Venēras kurpītes, "otrādā identifikācija" - pēc nosaukuma atrast izskatu, bet lapa nav visai bagāta ar informāciju
Pēc ģints. Neļaujiet franču tekstiem jūs samulsināt - šajā vietnē ir daudz bilžu. Novietojot kursoru uz attiecīgā burta, atradīsiet ģinti un tālāk - sugas.

Dažādas
OK, šī ir tirdzniecības lapa, bet avārijas situācijā var mēģināt kaut ko atrast. Sugu meklējiet labās puses joslā. Bildītes mikroskopiskas, toties to ir daudz... Īpaši daudz cimbīdiju.
Un te - saite, kurā atrodamas daudzas citas saites

Tiem, kas interesējas ne tikdaudz par identifikāciju, kā par savvaļas orhidejām vispār:

  • Visdažādākie bulbofīli
  • Dažādi angrekoīdi - Žils ir ļoti pieredzējis angrekumu, aerangis un līdzīgu ģinšu orhideju audzētājs. Viņš var dot arī vērtīgus padomus šo orhideju sakarā.
  • Laba tabula par angrekoīdu audzēšanas apstākļiem.
  • Plerotalīdi (Plerotāļi un to radinieki). Daudz informācijas, bet jāpaklikšķina, lai līdz kam interesantam tiktu.
  • Vēl par plerotāļu un līdzīgo ģimeni - Pleurothallidinae. Arī šo puisi zinām - atsaucīgs, īsta Pleurothallidinae enciklopēdija.
  • Celogīnes
  • Dendrokili

    Uff, iesākumam pietiks... Vislabāk ir vispirms pēc izskata atrast nosaukumu, tad vēlreiz "nočekot" pēc nosaukuma, vai arī citās vietnēs tam atbilst tā pati orhideja (ir gadījies visādi...). To var izdarīt gan šajās lapās, gan arī ar Google palīdzību.


    Vēlam veiksmīgi atrast SAVAS orhidejas!!!

    Orhideju tabula

    Orhideju tabula

    Mēslošana

    Pieredze

    Problēmas

    Orhidārijs

    Hidrokultūra

    Blogs "Dienā"