Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


KINGA DENDROBIJA, hibrīdi (Dendrobium kingianum)

Lai apskatītu fotogrāfijas PC: neklikšķinot novietojiet virs tām kursoru; Android: pieskarieties ar pirkstu bildei.


Pasakaini smaržojošs brīnums, kurā Estere iemīlējās kādā izstādē. Pirkt likās pārāk riskanti (teorētiski šai dendrobijai pie mums ir par maz gaismas). Taču drīz Estere saņēma dāvanā kingianum vai kāda tā hibrīdiņa (neesam īsti pārliecināti) keiki un dāvinātam zirgam... nu, paši zināt.

Mums par lieliem priekiem 2009. gada maijā-jūnijā sīkaļai iznāca 2 ziedkāti, ap 10. jūniju izplauka pirmais ziediņš. Bet visskaistākais šajā orhidejā ir smarža. Medaina pasaka!

Patīkams pārsteigums - 2010. gada pavasarī Francijā Estere redzēja divus dažādus Dendrobium kingianum hibrīdus, kas vairāk pielāgoti augšanai uz palodzes. Viens izskatījās kā kingianum un bigibbum krustojums - tāds pamatīgs stumbrs (t.i., tuberīdijs) ar simetriskām lapām un ziedkātiem uz abām pusēm un salīdzinoši palieliem ziediem ar raksturīgo medaino smaržu, bet otrs - gandrīz kā savvaļas forma, tikai "treknāks" izmēros, varētu būt populārais Berry `Oda`. Vēl patīkamāks pārsteigums bija Latvijā ieraudzīt hibrīdu Nr. 2 Depo! Nu, kopš 2010. gada, tāds aug arī mūsmājās un zied daudz čaklāk nekā mūsu pirmā kinga dendrobija. Viņam nav nepieciešams arī tik strikts sausuma un vēsuma periods rudenī un ziemas sākumā, lai uzziedētu. Pie tam, šis čaklītis mēdz uzziedēt arī otrreiz gadā. Aktīvi veido stādiņus - keiki (skat. bildītē). Bet vispār - ļoti pateicīgs, vienkārši audzējams un dāsns augs. Lai dzīvo selekcionāri!

Piecos gados (9`2015) mazais hibrīdiņš izaudzis par milzīgu monstru, zied un keiko uz nebēdu, keiki pa laikam birst un tiek izdāļāti apkārtējiem... Un, atzīstam, brīžam kāds tuberīdijs pat tiek apcirpts, lai nedaudz ierobežotu auga ekspansiju. :) Pacietīgs un dāsns augs, vienīgi aizņem daudz vietas... :)

Dendrobium Berry `Oda` = Dendrobium kingianum x Dendrobium 'Mini Pearl' (kas pats, savukārt, ir Dendrobium canaliculatum x Dendrobium bigibbum). Esam lasījuši, ka Oda ir šī hibrīda izveidotāja uzvārds un ka hibrīds reģistrēts 1983. gadā.

Pēdējā bildītē - Kinga dendrobijas Vosellas izstādē Francijā 2008. gada martā.Tālāk >

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Problēmas

Orhidārijs

Hidrokultūra

Blogs "Dienā"