Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


SPĀRNOTAIS MAKROPODANTS (Macropodanthus alatus)

Lai apskatītu fotogrāfijas PC: neklikšķinot novietojiet virs tām kursoru; Android: pieskarieties ar pirkstu bildei.


Šī iespaidīgā vārda īpašnieks ir nevis kāds dinozauru radinieks, bet samērā neliela izmēra orhideja. Taču, kad ieraugām vispirms jau pumpurus un pēc tam arī šī "zvēra" ziedus, nosaukums šķiet tam īsti piemērots :)

Spārnotais makropodants savvaļā mitinās Andamānu salās, Taizemē, Malaizijā un Vjetnamā. Tikām pie šī brīnuma 2013. gada marta vidū no vācu orhideju audzētavas Lucke. Viņa jaunā mājvieta ir mūsu mērenā klimata orhidārijs, kur to pārstādījām hidrokultūrā. Visu jūniju vērojām, kā pamazām attīstās ziedkāts ar pumpuriem. Vienu pumpura bildīti ielikām, lai arī jūs varētu par to papriecāties :) Jūlija vidū dīvainītis uzziedēja. Smarža nav īpaši spēcīga, taču samērā patīkama. "Samērā", jo saldajām notīm klāt jaucas kaut kāds dīvains aromāts, ko grūti aprakstīt un kas liek šaubīties, vai mums gribētos, piemēram, šādas smaržas vai odekolonu... :)))))

Nenocietāmies un safotografējām vēl pirms brīnums bija izplaucējis visus ziedus... Vien pēdējā bildītē šis redzams pilnos ziedos. Un labi vien darījām, ka pasteidzāmies. Devāmies dažu dienu izbraukumā, cerot ziediem noorganizēt fotosesiju pēc tā, taču...fotografēt vairs īsti nebija ko - vien pussavītušas ziedēšanas atskaņas. Ziedēšana pilnā plaukumā ilga vien 4-5 dienas.Tālāk >

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Problēmas

Orhidārijs

Hidrokultūra

Blogs "Dienā"