Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


MASDEVALLIJU hibrīdi (Masdevallia)

Lai apskatītu fotogrāfijas PC: neklikšķinot novietojiet virs tām kursoru; Android: pieskarieties ar pirkstu bildei.Pavisam sirreāli trīsstūra formas ziedi ar gariem pīķiem ziedlapiņu galos... košas krāsas... daudz ziedu vienlaikus... masdevallijas laikam ir formas ziņā visekstravagantākās no mūsu orhidejām.

Bildēs redzamā oranžā skaistule ir Masdevallia Ted Khoe. Lielisks, ļoti izturīgs hibrīds. Un vienīgā no mūsu masdevallijām, kas uzziedēja pat pēc 2010. gada vasaras trakā karstuma. Fascinējoša spalvainīte (ieskatieties tuvplāniņos...)! Pirmo atvedām no slavenās Marsela Lekufla (Marcel Lecoufle) audzētavas Francijā. Slavenās tāpēc, ka Vašero-Lekuflu ģimene ar orhideju selekciju, pētniecību un audzēšanu nodarbojas jau piecās paaudzēs.

Diemžēl, kamēr Estere 2009. gada nogalē pusotru mēnesi bija prom no mājām, šo augu laputis apskādēja tā, ka tas neizdzīvoja. Tāpēc 2010. gada martā no Vosellas izstādes (Francijā) pie mums atceļoja vēl viens eksemplārs, šoreiz no audzētavas La Canopée un krietni mazāks. Tas tad arī ziemā uzziedēja, neskatoties uz vasarā pārdzīvoto mokošo karstumu, kas nežēlīgi izretināja mūsu masdevalliju pulciņu. Diemžēl, 2010. un 2011. gada karstajās vasarās zaudējām visas savas masdevallijas, izņemot savvaļas Masdevallia herradurae :(Tālāk >

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Problēmas

Orhidārijs

Hidrokultūra

Blogs "Dienā"