Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


DIVKRĀSU MASDEVALLIJA (Masdevallia bicolor)

Lai apskatītu fotogrāfijas PC: neklikšķinot novietojiet virs tām kursoru; Android: pieskarieties ar pirkstu bildei.


Divkrāsu masdevalliju mums ieteica Kolumbijas orhideju audzētavas Orquideas del Valle saimniece Andrea, kad Estere pasūdzējās, ka pirms pāris gadiem karstajās vasarās esam pazaudējuši visas savas masdevallijas un drakulas. Šī esot siltumizturīga... Dažkārt ir patīkami ļaut sevi pierunāt :)

Gadu nodzīvojis salāta statusā, 2013. gada pavasarī šis brīnums arī uzziedēja... pamatīgi mūs samulsinādams. Jo principā šai masdevallijai bija jābūt ne tikai divkrāsu, bet arī divziedu. T.i., diviem ziediem uz viena kāta vienlaikus. Mūsējā divus ziedus gan uz katra kāta sagādāja, taču... pēc kārtas - kā viens nozied, tā otrs izplaukst. Arī spečuki, kas redzējušo ziedu foto, rādās nedaudz samulsuši un viedokļi dalās - daži domā, ka šī tomēr ir nevis divkrāsu masdevallija, bet gan Masdevallia venus.

Lai nu kā būtu, augs tomēr izrādījās ne pietiekami karstumizturīgs... Laikam tomēr jāsamierinās ar faktu, ka karstā vasarā temperatūra mūsu dzīvoklī nav masdevallijām piemērota... Līdz šim pie mums kā karstumizturīgu sevi ir pierādījusi tikai Masdevallia herradurae.Tālāk >

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Problēmas

Orhidārijs

Hidrokultūra

Blogs "Dienā"