Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


PAPHIOPEDILUM NIVEUM X WENSHANENSE

Lai apskatītu fotogrāfijas PC: neklikšķinot novietojiet virs tām kursoru; Android: pieskarieties ar pirkstu bildei.


Lai gan nebija ne jausmas, kādi īsti izskatīsies ziedi Vosellas izstādē Francijā 2011. gadā iekārotajam Venēras kurpīšu Paphiopedilum niveum un Paphiopedilum wenshanense hibrīdam, tomēr jautājuma "Pirkt vai nepirkt?" nebija, jo abi vecāki ir starp Esteres mīļākajām "kurpēm".

No Beļģijas orhideju audzētavas L'Amazone Orchidées iegādātajam hibrīdiņam podiņā bija divi mazi stādiņi. Viens no tiem jau pēc pusotra gada - 2012. gada novembra pirmajās dienās - uzziedēja ar pasakaini skaistu ziedu, kurā saskatāms labākais no abiem vecākiem. Kad Estere pēc gandrīz diviem mēnešiem atgriezās no Indijas, pirmais zieds vēl pāris dienas noturējās un ziedēšanu beidza, taču tā vietā jau bija uzziedējis otrais :) Pasakains skaistums!!!

2014. gada vasaras beigās augs no ohidārija tika pārbāzēts uz palodzi. Kā izrādījās, tas lieliski aug arī bez jebkādām "uzpariktēm" :) Vairākus gadus krājusi spēkus un briedinājusi jaunos dzinumus pēc pirmās ziedēšanas, kurpīte 2015. gada septembrī mūs iepriecināja ar veseliem diviem raibu tupelīšu pāriem: uzziedēja jau 2 dzinumi. Vispirms uz abiem ziedkātiem atvērās pa vienam ziediņam, bet jau pēc īsa laika - arī otrais, tātad 4 ziedi vienlaicīgi!!! Krāšņi!Tālāk >

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Problēmas

Kaitēkļi, kaites

Hidrokultūra

Blogs "Dienā"