Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


ODONTOGLOSA (jeb nu jau ONCĪDIJU) hibrīdi

Lai apskatītu fotogrāfijas PC: neklikšķinot novietojiet virs tām kursoru; Android: pieskarieties ar pirkstu bildei.

Odontoglosi ir orhidejas, kuru vairs nav :)))) T.i., nav pašas odontoglosu ģints. Uz ģenētiskiem pētījumiem balstītās orhideju nomenklatūras reformas gaitā bijušie odontoglosi nu pievienoti oncīdiju ģintij. Līdz ar to oficiālos nosaukumus mainījuši gan odontoglosu hibrīdi, gan arī starpģinšu hibrīdiņi, kuru "sastāvā" ir agrākie odontoglosi. Tas gan rada pamatīgu sajukumu... kaut vai tāpēc, ka liela daļa orhidejmīļu pie šīm izmaiņās vēl nav pieraduši. Arī mēs labprātāk joprojām pieturamies pie vecajiem nosaukumiem - tā vismaz zinām, par ko ir runa :))))

Bildītēs - daži agrākā odontoglosa hibrīdi, pārsvarā - starpģinšu, kurus tā arī neesam īsti identificējuši. Pirmais varētu būt kāda Wilsonara. Tās izveidotas, krustojot oncīdiju, kohliodu un odontoglosu.

Otrs dzeltenais varētu būt odontocīdija (odontocidium `Mayfair`?). "Pa jaunam" tas laikam sanāk nevis starpģinšu, bet tīrs oncīdiju hibrīds... Šitādu Estere redzēja Francijā kādā izstādē, bet pēc tam pamanīja veikalā tepat Latvijā. Nekas cits neatlika kā stiept mājās...

Trešā ir Oncostele Stirbic (Rhynchostele bictoniensis X Oncidium Florence Stirling), agrāk, pirms nomenklatūras reformas, to sauca Odontioda Stirbic.

Balto, savukārt, nopirkām pārziedējušu. Intriga par to, kādi būs ziedi, saglabājās līdz pat jaunai ziedēšanai :))) Varētu būt Odontoglossum Anna-Claire vai kas līdzīgs.

Pēdējo pat nepūlējāmies identificēt. Galu galā, kāda starpība? Kopjams kā jau odontoglosa hibrīds... :)

Informācija par odontoglosa hibrīdu kopšanu (latviešu valodā) no interneta vietnes Orchidouxdingues: šeit.Tālāk >

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Problēmas

Kaitēkļi, kaites

Hidrokultūra

Blogs "Dienā"