Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


ONCĪDIJA Rosy Sunset (Oncidium Rosy Sunset)

Lai apskatītu fotogrāfijas PC: neklikšķinot novietojiet virs tām kursoru; Android: pieskarieties ar pirkstu bildei.

Mēģinot identificēt šo pēc vaniļas, šokolādes un vēl kaut kā smaržojošo brīnumu, galīgi samulsām klasifikācijas džungļos. Nosaukumi, varianti, mainīti nosaukumi. Visbeidzot izsecinājām, ka šai vajadzētu būt oncīdijai Rosy Sunset (Oncidium Rosy Sunset), kas agrāk skaitījās miltonīdija Rosy Sunset (Miltonidium Rosy Sunset). Savukārt augs, kas agrāk skaitījās oncīdija Rosy Sunset, tagad nosaukts par tolumniju (Tolumnia Rosy Sunset)... Nu ko, visu sapratāt? :))))) Labi, nosaukums jau nav tas svarīgākais. Galvenais - kāds skaistums! Puķe maiga un krāšņa vienlaikus. No tālienes - vesela miriāde sīku ziediņu, bet, kad ieskatās tuvāk - gatavie citplanētieši uz kātiņa, pie tam - izspūruši. Žēl, ka nevar nofotografēt smaržu...

Varam silti ieteikt: nav niķīga, čakli zied - jo kuplāks cers (vairāk tuberīdiju), jo vairāk ziedkātu. "Ieradusies" pie mums 2008. gada maijā, šī oncīdija ir pamatīgi izpletusies, tuberīdiji saauguši vairākos stāvos. Bildītēs var izsekot, kā augs pieņemas spēkā. Ziedkātus jau vairākus gadus ir grūti saskaitīt - ap 40-45!!! 2016. gada bildēs redzami vien 3 pēdējie, kas atlikuši pēc 4 mēnešu nepārtrauktas ziedēšanas.

Pēdējās bildītēs redzami spilgtākā apgaismojumā veidojušies ziedi - citas krāsas.

Mums ir slikta pieredze ar oncīdiju pārstādīšanu, tādēļ augu neaiztiekam - lai dzīvo kā vēlas. Vasarā puķe mitinās dārzā, iekarināta kokā, pārējā laikā - dzīvoklī uz palodzes. Visdrīzāk atkarībā no tā, cik daudz gaismas ir pumpuru veidošanās laikā, dažkārt izplaukst nevis maigi rozā, bet brūngani tumšrozā ziediņi. Toties smarža vienmēr viena un tā pati - apdullinoši salda vaniļa ar piedevām :) Vien, līdzīgi daudzām oncīdijām, jaunais ziedkātiņš mēdz iestrēgt pie lapas pamatnes un nonīkt, tāpēc cenšamies novaktēt un laikus ļoti uzmanīgi atsvabināt.

Informācija par oncīdiju kopšanu (latviešu valodā) no interneta vietnes Orchidouxdingues: šeit.Tālāk >

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Problēmas

Kaitēkļi, kaites

Hidrokultūra

Blogs "Dienā"