Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


ORNITOFORA (Ornithophora radicans)

Lai apskatītu fotogrāfijas PC: neklikšķinot novietojiet virs tām kursoru; Android: pieskarieties ar pirkstu bildei.
Zinām kādu, kas gardi smiesies par šādu atzīšanos, taču ornitofora ir tā orhideja, par kuras iegādi ilgi nevarējām izšķirties: tik mazi ziediņi... :)))))) Tas, ka kādu orhideju neņemam tāpēc, ka tā par mazu, tiešām skan jocīgi. Taču patiesībā mums visvairāk patīk mazas vai ļoti mazas orhidejas ar salīdzinoši lieliem (attiecībā pret pašu augu) ziediem. Un šis nav tas gadījums.

Šai puķei ziediņi ir proporcionāli smieklīgi sīki. Tomēr... galu galā viņa pie mums nonāca gandrīz vai aiz pārpratuma :) Kad uzziedēja, sapratām, ka labi vien ir - ik reizi, kad uz ziediņiem paskatāmies, gribas smieties vai vismaz pasmaidīt. Tas nozīmē, ka šī puķe pilnīgi negaidīti sagādā mums daudz jautrības brīžu. Ko vēl labāku var vēlēties, nodarbojoties ar savu hobiju ?!!

Bet, ja nopietni - šis nebija "ilgspēlējošs" projekts, taču neteiksim, ka mums tagad šī auga pietrūktu... Ja sapratāt, ko ar to domājam... :)

Puķes dzimtene ir dienvidu - dienvidaustrumu Brazīlija, tai nav vajadzīgs daudz gaismas, toties gandrīz visu gadu nepieciešams pastāvīgs mitrums (izņemot pavisam īsu atpūtas periodu pirms ziedēšanas). Īpaši nemīl vēju (pārbaudījām - novietota ventilatora tuvumā, tā sāka mest nost pumpuriņus). Teorētiski viņai vajadzētu pat smaržot, taču, tā kā mūsējā pirmajam ziedkātam pamanījās gandrīz visus pumpurus nomest, neko no smaržas tā arī nesajutām. Nu gaidām plaukstam nākamo ziedkātu, varbūt sanāks arī sakarīgākas bildes :)Tālāk >

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Problēmas

Kaitēkļi, kaites

Hidrokultūra

Blogs "Dienā"