Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


"PUTNA KNĀBJA" ONCĪDIJA
(Oncidium ornithorhynchum, Oncidium sotoanum)

Lai apskatītu fotogrāfijas PC: neklikšķinot novietojiet virs tām kursoru; Android: pieskarieties ar pirkstu bildei.


Šīs pasakaini smaržojošās savvaļas oncīdijas pirmo eksemplāru ieguvām smagi inficētu ar pūkainajām bruņutīm. Pēc divu gadu cīņas, kas mijās ar "roku nolaišanu", joprojām bijām turpat sākuma punktā: orhideja atradās karantīnā. Pēc brīvā dabā pavadītās 2012. gada vasaras šī tomēr saņēmās uz ziedēšanu un kaut kad novembrī-decembrī iepriecināja ar trim ziedkātiem :)

Galu galā augs tomēr neizturēja cīņu ar pārspēku un, neskatoties uz regulārajām apstrādēm ar dažādiem preparātiem (vai varbūt tieši tādēļ) 2014. gadā pārcēlās uz labākiem orhideju laukiem. Patiesībā pat jutāmies nedaudz atviegloti, jo, kaut arī šī oncīdija atradās pastāvīgā karantīnā, zināma iespēja inficēt citus augus tomēr pastāvēja.

Taču pasakainā smarža mūs bija savaldzinājusi un jau pie pirmās izdevības, 2015. gada pavasara beigās, iegādājāmies jaunu eksemplāru. Kopš tā laika augs paaudzies uz regulāri priecē ar ziediem. Smarža - pa visu viesistabu!

Suga ievesta Eiropā jau 1826. gadā. Viena no savvaļniecēm, kas ir salīdzinoši viegli audzējamas mājās un dzīvokļos. Neprasa daudz gaismas un siltuma, mīl temperatūras diennakts svārstības ar vēsākām naktīm. Un izteikti smaržo - salds, ass vaniļas aromāts, kas, ja ziediņu ir daudz, dzīvojamām telpām ir pat par spēcīgu.

Ja apskatīsiet ziediņa tuvplānu, sapratīsiet, kādēļ radies dīvainais nosaukums, ar kuru šo orhideju pazīst vairums audzētāju. Ņemot talkā nedaudz iztēles, tur saskatāms ne tikai knābis, bet arī pats putns ar visiem spārniem :) Pēc nesenajām nomenklatūras "pārbīdēm" gan šis vārdiņš nomainīts ar jaunu - Oncidium sotoanum...Tālāk >

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Problēmas

Kaitēkļi, kaites

Hidrokultūra

Blogs "Dienā"