Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


ŠVAINFURTA PLEROTĀLIS (Pleurothallis schweinfurthii)

Lai apskatītu fotogrāfijas PC: neklikšķinot novietojiet virs tām kursoru; Android: pieskarieties ar pirkstu bildei.


>

"Neliela orhideja," mēs rakstījām 2008. gadā, taču pa šiem adiem tā krietni paaugusies un nu jau sāk pretendēt uz vidēja izmēra orhidejas statusu. Smalki un šķietami neievērojami ziediņi, taču tuvplānā - kāds skaistums un elegance! Šī savvaļas orhideja arī mājas apstākļos ir čakla ziedētāja, ja vien izdodas nodrošināt pietiekami mitru gaisu un nelielu vēsumiņu.

Šī, tāpat kā daudzas no mūsu orhidejām, ir franču orhidejmīļa Žana Fransuā dāvana, saņemta 2008. gadā. Pirms iemitināties mūsu mērenā klimata orhidārijā, tā ilgāku laiku dzīvoja un ziedēja zem otrādi apgrieztas cilindrveida stikla vāzes uz vēsas palodzes. Par laimi, šī orhideja nav tendēta uz puvi un sēnīšu infekciju, tādēļ spēja dzīvot šādā gandrīz noslēgtā vidē. Mēs teiktu, ka šis plerotālis, tāpat kā daudzi no šīs ģints, ir kopjams pavisam vienkārši, ja izdodas izvairīties no divām problēmām - pārmērīga karstuma un laputīm.

Karstumu viņš tiešām nemīl, siltajā orhidārijā meta nost ziedus un apstādināja augšanu. Toties vēsajā jūtas lieliski, mēdz izveidot pat līdz 30 ziedkātiem vienlaikus un zied vairākas reizes gadā - kad vien pašam ienāk prātā :)

Varētu arī teikt, ka šī ir orhideja, kas orhidārijā rada vislielāko bardaku :))) Dažas no bildītēm to labi ilustrē :)

Sākotnēji šis augs bija sastādīts vienā podiņā ar citu plerotāli - Pleurothallis costaricensis, kas tagad saucas Specklinia Costaricensis. Kad pirms vairākiem gadiem mēģinājām kārtīgi saaugušos plerotāļus atdalīt vienu no otra, tad izdevās tikai daļēji. Līdz ar to tagad mums ir divi Švainfurta plerotāļi - viens dzīvo atsevišķi, bet otrs - komunālajā podiņā kopā ar kostarikāni. N#1 labi apskatāms 2016. gada bildītēs, bet N#2 redzams 2017. gada attēlos.Tālāk >

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Problēmas

Orhidārijs

Hidrokultūra

Blogs "Dienā"