Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


PSIHOPŠI
(Psychopsis Kalihi un Psychopsis Mariposa `Green Valley`)

Lai apskatītu fotogrāfijas PC: neklikšķinot novietojiet virs tām kursoru; Android: pieskarieties ar pirkstu bildei.

Kalihi:
Mariposa `Green Valley`


Paši šo orhideju mīļi dēvējam par... psihu. Paskats jau arī nav gluži ikdienišķs :))) Milzīgi garā kātā viens zieds ar milzīgu lūpu un trīs matu cekulu gaisā. Profilā nedaudz atgādina indiāni... Pats augs nekāds lielais nav, toties ziedkāta garums...

2010. gada Vosellas izstādē Wubben audzētavas stendā ieguvām primāro hibrīdu Psychopsis Mariposa `Green Valley` ar nedaudz īsāku ziedkātu. Toreiz vēl nezinājām, taču nu esam gan dzirdējuši no citiem, gan pārbaudījuši paši uz savas "ādas" - pērkot psihopsi, ļoti svarīgi ir pārliecināties, vai saknes ir spēcīgas. Mūsu pirmajam sakņu nebija gandrīz nemaz - skumjā aina atklājās jau otrajā dienā pēc pirkuma, kad skaistulis vienkārši izvēlās no poda. Sākumā nesatraucāmies - augs ilgu laiku izskatījās spēka pilns, šķita, ka viņš spēj dzīvot arī ar to pašu mazumiņu. Varonis "izvilka" vairāk nekā pusgadu, sagaidījām divus ziediņus, taču tad arī viņa spēki bija galā. Nelīdzēja nekādi glābšanas mēģinājumi.

2012. gada pavasarī Olnē (Aulnay) izstādē Francijā tikām pie "vietnieka" - šoreiz cita hibrīda, Kalihi, kas nāk no audzētavas Orchidium. Izskatās gan ļoti līdzīgi, tā ka par identifikāciju īsti droši neesam... Toties šoreiz pirms iegādes saknes tika rūpīgi pārbaudītas :) Vasaras sākumā sagaidījām arī pirmo ziedu. Taču jau nākamajā ziemā arī šis tika skumji pavadīts pēdējā gaitā uz miskasti - nepārdzīvoja Esteres divu mēnešu prombūtni.

2014. gada pavasarī "adoptējām" savu psihopsi Nr. 3 - jau atkal Mariposa `Green Valley`. Tfu tfu tfu, taču šis jau pamanījies izturēt gan remontu un pārceļošanu pie radiem un atpakaļ, gan pēcremonta jucekli, gan ilgāku Esteres prombūtni. Un veido ziedu pēc zieda jau divus gadus (5`2016).

2014. gada pavasarī "adoptējām" savu psihopsi Nr. 3 - jau atkal Mariposa `Green Valley`. Tfu tfu tfu, taču šis jau pamanījies izturēt gan remontu un pārceļošanu pie radiem un atpakaļ, gan pēcremonta jucekli, gan ilgāku Esteres prombūtni. Un veido ziedu pēc zieda jau divus gadus (5`2016).

Psihopšiem uz esošā ziedkāta jauni ziedi var veidoties gadiem ilgi, tādēļ pēc noziedēšanas kāts saglabājams, lolojams un lutināms.Vēl kāda īpaši patīkama īpatnība: pat tad, ja ziedkāts aplūzis, izmisumam nav pamata - ir lielas cerības, ka no atlikušā kāta gabala veidosies jauns atzars un ziedi. Mūsu Nr. 1 un 2 bija tieši tā - varat palielināt bildītes, kur šie redzami pilnā augumā, un pārliecināties.

2020. gada beigās malacim ir jau 4 ziedkāti. Ja gadās nolauzt kāta galu, psihopsis izveido nelielu atzariņu no tā paša kāta un zied mierīgi tālāk...Tālāk >

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Problēmas

Orhidārijs

Hidrokultūra

Blogs "Dienā"