Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


RINKOCENTRS Rhynchocentrum Lilac Blossom

Lai apskatītu fotogrāfijas PC: neklikšķinot novietojiet virs tām kursoru; Android: pieskarieties ar pirkstu bildei.Šo augu pirkām nu jau vairs neeksistējošā orhideju audzētavā Vācijā kā Ascocentrum ampullaceum, taču, spriežot pēc ziedu formas, īpaši - lūpas, tas drīzāk ir minētā askocentra krustojums ar citu savvaļas orhideju - Rhynchostylis coelestis . Simtprocentīgi pārliecināti gan neesam, taču domājams, ka puķe ir Rhynchocentrum Lilac Blossom.

Gan askocentrs, gan rinkostilis ir daudziem labi pazīstamo vandu radinieki. Atšķirībā no stikla vāzēs nopērkamajiem vandu hibrīdiem, šis ir maza izmēra (vienā no bildītēm augs redzams mērogā). Ilgi šaubījāmies, vai šis mazulis pie mums labi jutīsies, līdz izlēmām riskēt. Sākumā mūsu orhidārijā augs zaudēja gandrīz visas saknes, taču pēc laiciņa saņēmās, adaptējās un acīmredzot nolēma, ka dzīvot ir labāk nekā mirt. Parādījās jaunas saknītes, tad - lapas un visbeidzot, pēc pusotra gada gaidīšanas, arī ziedkāts. Uzziedēja īsi pirms 2011. gada Jāņiem. Pasakains skaistums! Tagad zied regulāri, par ziedēšanas laiku parasti izvēloties janvāri-februāri, taču 2015. gadā uzziedēja arī novembra beigās :)

Mīl augstu gaisa mitrumu un daudz gaismas. Bildēs redzamie pelēkie "mati" ir viņam piekabinātā tilandsija usneoides. :)Tālāk >

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Problēmas

Kaitēkļi, kaites

Hidrokultūra

Blogs "Dienā"