Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


SPEKLĪNIJA (Specklinia condylata, ex Pleurothallis condylata)

Lai apskatītu fotogrāfijas PC: neklikšķinot novietojiet virs tām kursoru; Android: pieskarieties ar pirkstu bildei.
Šis ir mūsu "Ziemassvētku brīnums", ko 2012. gada nogalē, atgriežoties no Indijas, Estere atrada nelegāli iemitinājušos blakus mini-miniatūrajam Lepanthes telipogoniflora (sarkanais ziediņš dažu bilžu fonā). Spriežot pēc pazīmēm, skvoteris ir cita Dienvidamerikas mini-miniatūriņa - Specklinia condylata, ko pirms tam sauca Pleurothallis condylata. 100% par šo identifikāciju gan pārliecināti neesam, taču, kamēr neviens to nav atspēkojis, sauksim jaunpienācēju tā :)

Deviņus mēnešus iepriekš lepante pie mums atceļoja no Kolumbijas uz maza "oāzes" gabaliņa - ne dabiskas augsnes, ne podiņa... taču skvoteriem jau tas nav šķērslis. Parasti gan "skvotē" dažādas papardes, reiz tā ieguvām savvaļas begoniju, taču orhideju - pirmoreiz! Sīkums, bet patīkami.

Kopš tā laika sīkule mūs priecē regulāri - uz katra ziedkāta cits pēc cita veidojas daudzi ziediņi, pa vienam, diviem un pat trim vienlaicīgi. Pēc mēnešiem ilgas ziedēšanas - miers un atpūta vairāku mēnešu garumā, tad atkal mošanās un ziedēšana :)Tālāk >

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Problēmas

Kaitēkļi, kaites

Hidrokultūra

Blogs "Dienā"