Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?PAPHIOPEDILUM SUKHAKULII - SAVVAĻAS VANĒRAS KURPĪTE

Lai apskatītu fotogrāfijas PC: neklikšķinot novietojiet virs tām kursoru; Android: pieskarieties ar pirkstu bildei.


Šī Venēras kurpīte savvaļā aug Taizemē un tiek uzskatīta par salīdzinoši vienkārši audzējamu. Viena no savvaļas formām, kas labi piemērotas audzēšanai dzīvojamās telpās un droši vien noderēs iesācējiem, kas vēlas pamēģināt kādu savvaļas orhideju..

2009. gada pavasarī ziedošu atvedām no Orchidarium Schronen Vācijā, un nu jau otro gadu februārī - martā zied kā pēc pulksteņa!

Mīl siltumu, taču ne pārmērīgu gaismu un saulīti. Ziedēšana ilgst ap 4 nedēļām. Patīk, ja starp laistīšanas reizēm substrāts pažūst.

2015. gada sākumā konstatējām, ka šo orhideju apsēdušas bruņutis. Diemžēl bijām palaiduši garām invāzijas sākumu un augs jau bija pamatīgi novājināts (jocīgi, kāpēc mūsu sukhakulii jau otro gadu nezied?). Nācās veikt SOS glābšanas pasākumus. Laikam bija pēdējais brīdis...

Izņēmām visu no podiņa, kārtīgi notīrījām ar ūdens, zaļo ziepju un nīma eļļas maisījumu, iestiprinājām svaigā substrātā. Lai augs ātrāk ataudzētu saknes (vārgajiem jaunajiem dzinumiem tās pat nebija lāga izveidojušās...), par substrātu izmantojām tīru sfagnu sūnu un stādījām "slapjajā podiņā". Likām mērenā klimata orhidārijā, lai augstais gaisa mitrums veicinātu sakņu veidošanos un, kamēr to vēl nav, palīdzētu lapiņām saglabāt tonusu.

Izdevās! Nu (2016. gada vasarā) mums ir divi podiņi ar dzīvelīgiem, kaut vēl nepieaugušiem Paphiopedilum sukhakulii dzinumiem. Gaidām, kad tie sasniegs briedumu un varēsim atkal priecāties par košajiem ziediem. Tfu tfu tfū...Tālāk >

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Problēmas

Kaitēkļi, kaites

Hidrokultūra

Blogs "Dienā"