Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


TOLUMNIJAS hibrīds JAIRAK RAINBOW (Tolumnia Jairak Rainbow)

Lai apskatītu fotogrāfijas PC: neklikšķinot novietojiet virs tām kursoru; Android: pieskarieties ar pirkstu bildei.


Šī skaistule-raibaļa tika pirkta kā Tolumnia variegata orhideju audzētavā A.M Orchidées (FR), kas orhidejmīļu aprindās gan biežāk tiek dēvēta sava īpašnieka Graziano vārdā. Viens no piemēriem, ka arī no ļoti labām audzētavām vari iegūt augu ar neprecīzi vai pat pilnīgi nepareizi norādītu nosaukumu - visi esam cilvēki un daudz kas var gadīties, tostarp arī sajauktas etiķetes (ko dažkārt piepalīdz sajaukt arī siltumnīcu apmeklētāji...).

Savējo nopirkām ziedošu 2009. gada martā. Pašmāju ziedēšanu sagaidījām tikai 2011. gada ziemā - veseli 4 ziedkāti, kas sāka veidoties, kad palielinājām gaisa mitrumu un gaismu, t.i., tolumniju ievietojām orhidārijā.

Tolumnija ir lielisks piemērs tam, ka, kamēr kāti dzīvi, tos nost griezt nevajag. Šī orhideja mēdz veidot ziedkātu atzarus un šādi var turpināt ziedēt mēnešiem ilgi.

Gluži kā daudzas oncīdijas (pie kurām agrāk tika pieskaitītas arī tolumnijas), arī šis brīnums nav sajūsmā par pārstādīšanu. Mūsējā bija izaugusi par tik pamatīgu kušķi, ka nolēmām dalīt. Dalījām vienu reizi, divas... un augs sāka nīkuļot. Daļu atdalītā atdāvinājām, bet no divām sev paturētajām daļām pēc ilgākas nīkuļošanas izdzīvoja viena. 2014. gada janvārī beidzot atkal sagaidījām ziedēšanu, taču, kā redzams pēdējās bildītēs, ne tuvu ne tik bagātīgu kā iepriekš... Nekas, gan jau ataugs un saņemsies :)Tālāk >

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Problēmas

Kaitēkļi, kaites

Hidrokultūra

Blogs "Dienā"