Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


TĪĢERIM LĪDZĪGAIS TRIKOCENTRS
(Trichocentrum tigrinum)

Lai apskatītu fotogrāfijas PC: neklikšķinot novietojiet virs tām kursoru; Android: pieskarieties ar pirkstu bildei.Nedaudz vairāk nekā gadu pie mums nodzīvojis, šis mazais savvaļas brīnums uzziedēja 2014. gada jūnijā. Zieds, salīdzinājumā ar paša auga izmēru, ir milzīgs. Iespaidīga, izcili gara "lūpa". Un pasakaina, salda smarža.

Dabā aug Ekvadorā un Peru. Mēs audzējam siltajā orhidārijā, zem pašām lampām, augstā gaisa mitrumā. Laistīšana ziedu ierosināšanas laikā bija diezgan neregulāra, ar nelielām iekaltēšanas pazīmēm, tātad - tieši tas, kas šim sīcim ziemas sezonā parakstīts (sausāka atpūta ziemā). Pavasarī pārstādījām mitrajā podā un - hop! - parādījās ziedkāta aizmetnītis uz jaunākā dzinuma. Pirms tam pāris jaunos dzinumus zaudējām - neregulāra laistīšana aktīvas augšanas periodā šim acīmredzami nepavisam netīk :)

Uz ziedkāta mūsējam 2 pumpuri. It kā ziedkātam būtu jābūt nokarenam, taču mūsējais pāris pirmajās reizēs bija cēli izslējies. Iespējams, ka kādā brīdī bija bijis par maz gaismas - orhidārijā pāris spuldzes bija izdegušas un, tā kā bija ļoti karsts laiks, ar nomaiņu nesteidzāmies... Zieda garums mūsējam - gandrīz 8 cm!

Mums par prieku šis skaistulis ir diezgan čakls ziedētājs - uzziedēja arī 2015. gada vasarā, bet 2016. gada aprīlī - pat uz 2 ziedkātiem vienlaicīgi!Tālāk >

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Problēmas

Kaitēkļi, kaites

Hidrokultūra

Blogs "Dienā"