Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


ONCĪDIJA TWINKLE (Oncidium Twinkle)

Lai apskatītu fotogrāfijas PC: neklikšķinot novietojiet virs tām kursoru; Android: pieskarieties ar pirkstu bildei.

Šī orhideja tik krasi atšķiras no Latvijas veikalos bieži nopērkamajām "zelta lietus" oncīdijām, ka grūti pat noticēt, ka tās pieder pie vienas un tās pašas ģints. Twinkle ir Oncidium cheirophorum un Oncidium ornithorhynchum krustojums.

Šī sīkziedu oncīdija mēdz izaugt ļoti kupla, taču ziediņi vienmēr ir sīki, saldi smaržo pēc vaniļas ar garšvielām, un to ir ļoti daudz. Mūsējā dažos gados hidrokultūrā iepletusies tā, ka 2010. un 2011. gadā nogalē ziedēja ap 40 ziedkātiem vienlaikus!!!

Šo stādu Estere pārveda no Francijas - Žana Fransuā dāvana. Mums patrāpījusies rozā "tvinklīte". Tikko izplaukušie ziediņi ir košāk rozā, bet paziedējušie kļūst dzeltenīgāki.

Diemžēl arī šai oncīdijai, tāpat kā daudzām citām,nepatīk pārstādīšana. Kā nožēlojam, ka pieķērāmies pie pamatīgā kušķa dalīšanas!!! Ar to pašu viss skaistums bija cauri! Nu palicis viena nožēlojama palieka no bijušās godības, pārējais nīkuļoja, nīkuļoja, kamēr nonīkuļoja...

Līdzīgi daudzām oncīdijām, jaunais ziedkātiņš mēdz iestrēgt pie lapas pamatnes un nonīkt, tāpēc cenšamies novaktēt un laikus uzmanīgi atsvabināt. Citādi - varam ieteikt visiem, kam patīk neliela izmēra smaržīgas sīkziedu orhidejas. Audzelīga, izturīga, smaržīga un čakla ziedētāja.

Informācija par oncīdiju kopšanu (latviešu valodā) no interneta vietnes Orchidouxdingues: šeit.Tālāk >

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Problēmas

Kaitēkļi, kaites

Hidrokultūra

Blogs "Dienā"