Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


 Informācija orhidejmīļiem-iesācējiem
no franču orhidejmīļu interneta vietnes


Laistīšana

Ja orhideju audzēšanā esat iesācējs, tad vislielākās grūtības, bez šaubām, sagādā pareiza laistīšana. Panākumu atslēga ir "dziļā laistīšana" (lai slapjš būtu viss substrāts), kam jānotiek ar pareiziem intervāliem - ne par agru, ne par vēlu. Lai tas izdotos, jums jābūt labam priekšstatam par to, cik mitruma augam nepieciešams un cik ātri izžūst substrāts.

Atkarībā no orhidejas tipa, substrātam jābūt ātrāk vai lēnāk žūstošam. Piemēram, tolumnijas substrātam jāizžūst ļoti ātri, bet fragmipedija substrātam pastāvīgi jābūt nedaudz mitram (mitrs nenozīmē pludojošs!). Tālāk dotie paskaidrojumi palīdzēs jums labāk orientēties jūsu orhidejas vajadzībās.

Substrāta izžūšanas ātrums ir atkarīgs no dažādiem apstākļiem: no auga tipa un lieluma, tā augšanas ātruma, substrāta sastāva, podiņa lieluma un veida, temperatūras, gaisa mitruma, vēdināšanas u.t.t. Tātad nav iespējams dot nekādus vispārīgus norādījumus par laistīšanas biežumu - šeit jūs var vadīt tikai pašu novērojumi un pieredze.

 

Uzmanību! Turēt orhidejas saknes slikti vēdināmā un ar ūdeni piesātinātā augsnē ir visdrošākais veids, kā izraisīt pāragru auga bojāeju.

 


Orhidejas, kuru substrātam ir ātri un pilnībā jāizžūst starp 2 laistīšanas reizēm.
Orhidejas, kuru substrātam starp 2 laistīšanas reizēm ir jāizžūst daļēji (vismaz līdz 3/4 poda).
Orhidejas, kuru substrātam starp 2 laistīšanas reizēm ir jāpaliek viegli mitram (taču ne piesātinātam ar ūdeni).

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Mitrs gaiss

Puķpodi

Identifikācija

Problēmas

Kaitēkļi, kaites

Hidrokultūra

Hidro - pieredze

Papildapgaismojums

Citi orhidejmīļi