Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Meksikas kailsuns

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


FALENOPŠI VIOLACEA
(Phalaenopsis violacea `Blue`, `Dark`)

Lai apskatītu fotogrāfijas PC: neklikšķinot novietojiet virs tām kursoru; Android: pieskarieties ar pirkstu bildei.

Phalaenopsis violacea `Blue`

Phalaenopsis violacea `Dark`
Ieraudzīts izstādē un... mīlestība no pirmā acu skata, jeb, pareizāk sakot, no pirmā elpas vilciena - šis ir fantastiski smaržojošs falenopsis.

Vispirms tikām pie vienas no falenopša violacea formām - `Blue`. Nopirkām kā stādiņu 2010. gada ziemā audzētavā Orchidarium Schronen Vācijā, kopā ar viņa brālēnu - falenopsi violacea `Borneo` (kas pēc nesenākas klasifikācijas skaitās Phalaenopsis bellina). Uz palodzes augt abi brālēni nevēlējās, tāpēc 2010. gada vasaras sākumā tika iemitināti jauniekārtotajā orhidārijā. Nīkuļošana turpinājās, lapas veidojās un mira... Līdz 2011. gada vasarā iespringām un vismaz vienam vienam no brālēniem, `Blue`, orhidārijā izbrīvējām vietu, kur piekarināt ieslīpi un augstāk, t.i., nedaudz gaišākā vietiņā. Tas īsā laikā atkopās un 2011./2012. gadu mijā uzziedēja. Savukārt, `Borneo` jau 2011. vasaras beigās pēc ilgas un bezcerīgas nīkuļošanas tika skumji guldīts miskastē. Jāpiebilst, ka citi apstākļi (mitrums, laistīšanas režīms...) un arī sākotnējais stāvoklis abiem bija +- vienāds.

Un kas par smaržu!!!!! Tā gan jūtama tikai dienas pirmajā pusē...

2012. gada pavasarī tikām pie vēl vienas falenopša violacea formas - `Dark`, pie tam - ar "vecu" ziedkātu, kas nozīmē, ka ir cerības sagaidīt ziedēšanu jau drīz. Jūlijā uzziedēja pa ziedam gan uz vecā kāta, gan arī uz pavisam jauna, kas bija sācis veidoties jau mūsmājās. Un divi ziedi vienlaikus nozīmē arī dubultu smaržu. Pareizāk sakot - trīskāršu, jo tobrīd jau septiņus mēnešus ziedēja arī mūsu "vecais" `Blue` - ziedkāts tik auga tālāk un veidoja jaunus pumpuriņus.

Diemžēl abus mūsu violacea pieveica puve, tāpēc 2015. gada pavasarī no Schwerter Orchideenzucht iegādājāmies jaunu, jau citas varietātes augu: Phalaenopsis violacea var. Mentawai... kas vēlāk izrādījās atsevišķa suga - Phalaenopsis mentawaiensis :)Tālāk >

Orhideju tabula

Mēslošana

Pieredze

Problēmas

Kaitēkļi, kaites

Hidrokultūra

Blogs "Dienā"